Konteinerinis traukinys „Merkurijus“

Konteinerinis traukinio projektas "Merkurijus"

Konteinerinis traukinio projektas "Merkurijus" pradėtas vystyti 2005-2006 metais. Šiuo metu pasaulinėje rinkoje ypatingai pradėjo didėti ekologiškesnio transporto poreikis, galima pastebėti teigiamą konteinerizacijos augimo dinamiką, todėl didėja ir konteinerių pervežimų srautai Klaipėdos ir Kaliningrado uostuose. Dėl savo universalumo krovinių vežimas konteineriuose tampa pagrindine krovinių vežimo paslaugų plėtros kryptimi, todėl jam yra skiriamas ypatingas dėmesys. Traukiniu bus vežami 20 ir 40 pėdų universalūs ir specializuoti konteineriai bei vilkikai su puspriekabėmis (kontreileriai).

Konteinerinio traukinio "Merkurijus" projektas toliau plėtojamas vykdant 2010 m. gegužės mėnesį vykusio AB "Lietuvos geležinkeliai" ir Rusijos geležinkelių atstovų susitikimo nutarimą.


Intermodalinio traukinio reisai

2012 metais planuojama įvykdyti 40 – 50 intermodalinio traukinio reisų. Konteinerinio traukinio "Merkurijus" vystymas paskatins prekybinius mainus tarp Lietuvos ir Rusijos. Planuojama kainodara verslininkams suteiks geras galimybes vežti savo produkciją, pasinaudojant modernia geležinkelių infrastruktūra palankiomis sąlygomis*.

*Šaltinis – AB „Lietuvos geležinkeliai“


ICS